שאלות נפוצות

איך מצטרפים לתכנית?
ריכזנו עבורכם את המסלולים המרכזיים. בחרו במסלול שמתאים לכם. בכל שלב תוכלו לעבור למסלול מתקדם יותר.

מסלול 1 – עוד מידע:

הבנתם את הרעיון אבל שיחת טלפון תחדד את הדברים יותר

צרו קשר אנחנו מאוד זמינים 

מסלול 2 - עשו זאת בעצמכם:

הבנתם מה זה "יוצרים שינוי" אתם מדברים את השפה ומרגישים בשלים להתנסות ראשוניתבתהליך. גשו באתר לערכות ההדרכה המותאמות לגילאי יסודי ועל יסודי (קישור לעמוד הערכות), הורידו את הערכות, הירשמו לתכנית ועשו זאת בעצמכם. אנו נשמח שתשתפו אותנו בתהליך וכמובן תגישו את תוצרי התהליך ל"אתגר יוצרים שינוי" עד ה6.5.17 כדי להיות חלק מקהילת "יוצרים שינוי".

מסלול 3 - השתתפו בסדנת הכרות:

הבנתם מה זה "יוצרים שינוי" אתם מדברים את השפה אבל מעוניינים לקבל עוד מידע ובעיקר להתנסות ולהעמיק בתאוריה ובפרקטיקה.

הירשמו לאחת מסדנאות החשיפה שלנו בחינם! המתקיימות ב-27.9 ו-22.11 על ידי שליחת מייל או טלפונית וקבלו מאתנו כלים יישומיים להתחיל את התכנית במסגרת שלכם.

מסלול 4 - הזמינו השתלמות/הדרכה בית ספרית

לא רק שהבנתם מה זה יוצרים שינויזה בדיוק מה שיכול לסייע לכם ליישם הלכה למעשה את הרעיון של למידה משמעותית בבית ספרכם. צוות המורים בשל לעלות שלב מהתנדבות למעורבות והתכנית יכולה לסייע לתת לצוות המורים את הכלים הנכונים לעשות זאת בליווי ובתהליך שנתי. כהשתלמות בית ספרית, דרך פסג"ה , גמישות פדגוגית או כי אתם חושבים שזה מספיק חשוב. אנחנו כאן כדי לתת מכך מענה.
כיצד לנהל את התכנית מול התלמידים?

התוכנית בנויה באופן גמיש ומאפשרת לכל קבוצה לעצב את הפרויקט שלה בדרכה. ניתן לשבה ככלי בתכניות הליבה או ככלי לניהול יזמות חברתית, כשיעור חברה או ככישורי חיים. אנחנו כאן כדי לסייע ולהנחות.מהם לוחות הזמנים?

ציר זמן שאנו ממליצים עליו:

"להרגיש" - ספטמבר - ינואר

"לדמיין" - ינואר - מרץ

"לעשות" - מרץ - אפריל (הגשה עד ה6.5.17) 

"לשתף" - יוני (כנס שיתוף 18.6.17)מי יכול להשתתף בתכנית?

כולם - כל אחד יכול! כל מסגרת חינוכית בה יש קבוצת ילדים הנפגשת על בסיס קבוע ועקבי בליווי מנחה מוזמנת ליצור שינוי והשתתף בתחרות.מהו הליך הרישום?

הליך הרישום לתחרות "אתגר יוצרים שינוי" מתחיל במילוי טופס ההרשמה באתר. טופס זה מאפשר מעקב אחר הקבוצות שרוצות לקחת חלק בתכנית, וזו גם הדרך שלנו להיות עם הקבוצות בקשר ולסייע במידת הצורך. לאחר שהוצאתם את הפרויקט לפועל ותיעדתם את כל התהליך זהו הזמן להעלות את התיעוד לאתר ולספר לנו את סיפור השינוי. העלאת הפרויקט תעשה דרך קישור שיישלח אליכם אוטומטית לאחר הרישום הראשוני. יש למלא את טופס הגשת הפרויקט בצירוף תמוונות או וידאו וזאת עד ה-6.5.17. הזמנה לכנס הסיום תשלח אליכם בסמוך למועד.מתי האתגר מתקיים?

את הפרויקטים יש להגיש עד ה-6.5.17. את השנה נסיים בכנס שיתוף אותו נקיים ב-18 ביוני בו גם יקחו נציגי כל הקבוצות שיצרו שינוי השנה. בכנס נכריז על הקבוצה שתייצג אותנו בכנס הבינלאומי בח"ל.האם יש קריטריונים לפרסים הזוכים?

הקריטריונים לשיפוט נמצאים בלשונית "כנס השיתוף"האם יש עלות להשתתפות?

לא. כל אחד יכול ליצור שינוי. במידה ותרצו שנעביר השתלמות בית ספרית לצוות ההוראה הדבר כרוך בתשלום. האם יש קנס על הרשמה לתחרות ללא השתתפות?

לא. אין שום קנס על הרשמה ללא השתתפות אך אנו מקווים שאם נרשמתם אתם מתכוונים גם לקחת חלק באופן מלא בתכנית.מדוע יש צורך בתחרות?
למה לא? אנחנו מנסים לעזור לילדים להבין שהם מסוגלים להיות השינוי ועל ידי כך לשנות את התפיסה שילדים אינם בעלי כוחות מספיקים כדי לשנות משהו בעולם. אחד הכלים לכך הוא לתת להם את האפשרות והכוח לעשות שינוי.כמה זמן נדרש להשקיע כדי להשתתף באתגר?

התכנית תוכננה בצורה כזו המאפשרת גמישות וחופש למורים ומדריכים לתכנן את זמנם. כל בית ספר או קבוצה הבוחרת לקחת חלק בתכנית חופשיה לתכנן ולהעביר את תוכנה בדרכה שלה ולפי האילוצים ולוחות הזמנים שלה. אנחנו ממליצים על שעה שעה שבועית לאורך שנת הלימודים כדי להטמיע שפה ותהליך מובנה.